Održana radionica s katehezom u ožujku
Autor: Igor Cecić, 16. 4. 2019.

Dragi roditelji i učenici

U subotu 30. ožujka 2019., održana je još jedna  kreativna radionica koju su vodile s. M. Rafaela i s. M, Pavlina. Susret je započeo kao i uvijek molitvom i upoznavanjem s novim sudionicima radionice. Tema našeg susreta bila je Misli sv. Benedikta o korizmi. Obično smo na radionicama upoznavali sv. Benedikta iz životopisa što je o njegovu životu napisao papa sv. Grgur Veliki, a na ovom našem druženju zavirili malo u Pravilo sv. Benedikta i vidjeli što je on napisao o korizmi i čemu on u korizmi daje prednost. Djeca su dobro uočila  riječ RADOST  koja se proteže u cijelom poglavlju O korizmi. Za sv. Benedikta  korizma je  povlašteno vrijeme radosnog odricanja koje uvodi u veliki blagdan Uskrsnuća. Bilo da se odrečemo jela, pića, sna, govorenja, ili šale, razborito procijenivši svoje tjelesne i duhovne sposobnosti sa dopuštenjem poglavara neka te žrtvice sa radošću prinesemo Bogu misao je sv. Benedikta. Poveo se mali razgovor o našem životu u samostanu, djecu je to živo zanimalo i nisu oskudijevali u pitanjima, a uspoređivali su naš život sa nekim pravilima ponašanja što od njih traže roditelji u njihovim obiteljima.

Susret se nastavio u radosnom iščekivanju što ćemo izrađivati, a na odgonetanje toga potakle smo ih pitanjima o simbolima i običajima koji su vezani za blagdan Uskrsa. Sve su nabrojili janje, jaja, zeca, ali nikako doći do leptira koji je isto simbol Uskrsnuća. Stariji  učenici su odmah shvatili zašto je i on simbol Uskrsa i objasnili mlađima da se leptir iz gusjenice u svojoj čahuri razvije postepeno u prekrasnog leptira i da su i leptiri vjesnici proljeća i novog života isto kao i pile koje se izleže iz jaja. Kad im je postalo jasno što će raditi dobili su raznobojne kartončiće iz kojih su izrezivali po nacrtanom nacrtu velike i male leptiriće i po našim uputama izrađivali su lijepe šarene leptiriće sa ukrasom od malih raznobojnih gumbića i špage.

Prilažemo vam fotografije njihovih radova i primjer lijepog malog ukrasa za vaše blagdansko slavlje.

Želimo vam da radosno iščekujete blagdan Uskrsnuća Gospodinova i da uskrsli  Gospodin  Isus svojim mirom i ljubavlju blagoslovi sve Vaše obitelji.

SRETAN USKRS, Aleluja, Aleluja!

s. M. Rafaela i s. M. Pavlina