Učiteljica G. Cecić izvještava o susretu orkestraša
Autor: Igor Cecić, 12. 6. 2023.

Otkad se prije pet godina okupio i osnovao školski orkestar skoro četrdeset učenika je prošlo zajedničko muziciranje. Neki samo školsku godinu ili dvije, a neki su već uspješni svirači četvrtu godinu. Ako se pita većinu učenika koji su bili u orkestru koja im je skladba najdraža, skoro svi će odgovoriti bez razmišljanja „Karibi“. To je sad već kultna skladba orkestra i novi članovi je rado uče i sviraju.

Puno učenika koji su završili svoje glazbeno obrazovanje u našoj školi redovito svrate, neki su nastavili svoje glazbeno obrazovanje u srednjoj glazbenoj školi u Zadru ili u Zagrebu. Neke sretnemo u gradu, na koncertima….pa kratko porazgovaramo i prisjetimo se zajedničkih trenutaka u našoj školi. Tako se rodila ideja da se okupimo i družimo pa smo 2. lipnja 2023. u 19.30 imali susret sadašnjih i bivših učenika orkestra.

Naravno, prvo smo svirali „Pirate s Kariba“. Našu školsku dvoranu je preplavio moćan zvuk instrumenata… jer ipak su tu bili i srednjoškolci koji su znatno napredovali u sviranju. Uz njih su i ostali svirači sigurno i opušteno muzicirali… Neki sretni kako dobro sviraju nakon nekoliko godina pauze….

Nastavili smo s druženjem, razgovorom, slikanjem, sviranjem…. Vrijeme je proletjelo… zaključili smo da će ovakvih susreta biti i ubuduće, a možda i neki zajednički koncert na kojem će se naravno između ostalog svirati i „Karibi“.

Fotografije pogledajte ovdje.