Učiteljica Z. Bruketa izvještava o još dva uspjeha svojih učenica
Autor: Igor Cecić, 19. 6. 2023.

Organizator MUSICA ZAGREB ove godine organizirao je TREĆE MEĐUNARODNO NATJECANJE MLADIH GLAZBENIKA -ZAGREB 2023. Grad Zagreb, domaćin ovog međunarodnog događanja, glavni je grad Republike Hrvatske, kao i znanstveno i gospodarsko središte ovog dijela Europe. To je grad tradicije i kulture koji se ponosi svojim brojnim kulturnim i umjetničkim aktivnostima. Treba spomenuti da se godišnje realizira prosječno 230 koncerata, 550 izložbi, 270 festivala, a zajedno s ostalim oblicima kulturne baštine prelazi impozantnu brojku od 5000 događanja. Zamisao i želja organizatora jest održavanje natjecanja za talentirane perspektivne mlade glazbene umjetnike iz cijelog svijeta koji će ovako dobiti priliku da putem ONLINE tehnologije prezentiraju svoje umijeće, vještinu i ljubav prema glazbi. Osnovna ideja ove kulturne manifestacije je otkriti, podržati i razviti umjetnički potencijal mladih glazbenika te ga usmjeriti prepoznavanju i očuvanju duhovne svjetske baštine. Sudjelovanje na ovom međunarodnom online natjecanju pomoći će u predstavljanju i skretanju pozornosti na glazbenu umjetnost što većeg broja različitih kultura, a priprema za online sudjelovanje dovest će zasigurno do povećanja kreativnosti, osobnosti i visoke razine scenskih vještina sudionika.

Ove godine na tom natjecanju sudjelovale su i učenice naše škole, te su u kategorijama solo i klavirski duo dobile slijedeće nagrade:

- EMA PIJACA - DRUGA NAGRADA

- LEA EVA ANTONINA - DRUGA NAGRADA

- klavirski duo - LEA EVA ANTONINA i EMA PIJACA - PRVA NAGRADA

"NOVI POGLED NA NATJECANJA – BUDUĆNOST JE OTVORENA"!

Prvi put u povijesti glazbenih natjecanja za učenike glazbenih škola, akademija i konzervatorijuma, kao i za učesnike bez starosnih ograničenja, još 2010. godine, organizirano je natjecanje za sve instrumente na jednom mestu (sajtu) zahvaljujući internetu. Od 2020. godine natjecanje se s pravom zove WORLD OPEN ON LINE MUSIC COMPETITION, jer na njemu sudjeluju natjecatelji sa svih kontinenata iz preko 50 zemalja.

Ove 2023. godine naše učenice sudjelovale su u IX kategoriji - solo i osvojile:

- EMA PIJACA - DRUGA NAGRADA

- LEA EVA ANTONINA - DRUGA NAGRADA

Čestitamo Emi i Lei Evi i njihovoj učiteljici!