Učiteljica Z. Bruketa izvještava o još jednom uspjehu svojih učenika
Autor: Igor Cecić, 11. 5. 2021.

Apliciranje klavirskom natjecanju uvijek je izazovno, uzbudljivo, inspirativno iskustvo. U posljednjih godinu dana naš život kao glazbenicima postao je sve teži. Suočeni smo s poteškoćama da izrazimo, upoznamo, da komuniciramo ono što naša priroda glazbenika prirodno podrazumijeva: emocije i osjećaje. On line natjecanje je drugačije iskustvo od stvarnog života na sceni, ali želi biti još jedna prilika da progovori naš divan glazbeni jezik. Svi naši osjećaji i divna glazba bili su pretočeni u snimke poslane na još jedno on line natjecanje. Fokusirali smo se na rezultate kao jednu priliku, ne samo da bi dobili neku nagradu, diplomu ili neku školarinu. Prilika je to da učenici njeguju svoj uspjeh, prilika je da se fokusiraju na ono na čemu bi mogli raditi, prilika da saznaju i slušaju različite točke gledišta. Rezultat bilo kojeg natjecanja bi trebao biti  osobno obogaćivanje. Na natjecanju  ORBETELLO  PIANO COMPETITION 2021. u Toscani, Italija, natjecalo se naših troje učenika. Konkurencija je uistinu bila jaka i mnogobrojna. U A kategoriji (105 natjecatelja) i B kategoriji (isto 105 natjecatelja), naši učenici, svi u klasi prof. savjetnice Zorica Bruketa,  dobili su sljedeće nagrade:

EMA PIJACA, A kategorija – 2. nagrada

VALERIJA ŠARIĆ, A kategorija – 2. nagrada