Učiteljica T. Jergan Botunac izvještava o uspjesima svojih učenika na natjecanjima
Autor: Igor Cecić, 5. 7. 2021.

Na kraju ove neobične, teške nastavne godine, povlačimo crtu i odlazimo na zasluženi odmor. No prije nego se oprostimo, podsjetit ćemo se da je za mnoge učenike ona bila i jako uspješna.
„Odsvirati pogrešnu notu je nevažno; svirati bez strasti je neoprostivo“ – ova L.van Beethovenova poznata rečenica često je lajtmotiv u mojoj klasi klavirista na njihovom glazbenom putu, a četvero učenika dovela je do izvanrednih rezultata na državnim i međunarodnim natjecanjima koja su se održala u živo ili online ove godine i donijela im nezaboravne trenutke sreće kako pri samom radu i stvaranju tako i zasluženim nagradama.
59. Regionalno hrvatsko natjecanje učenika i studenata glazbe i plesa 2021.: (2.ožujka 2021.)
Ena Tokić – 1.nagrada (2.kategorija) kao najbolja u regiji po prvi puta od osnutka škole plasirana na državno natjecanje na glasoviru
Veronika Višnjić – 3.nagrada (3.kategorija)
59. Državno hrvatsko natjecanje učenika i studenata glazbe i plesa 2021.: (24.ožujka 2021.)
Ena Tokić – 3.nagrada (2.kategorija)
Online „Piccolo Piano Talents 2021“: (26.-28.ožujka 2021.)
„Udruženje za kreativan razvoj djece Piccolo“ osnovano je 2004. godine i već više od 15 godina okuplja djecu koja se bave glazbom kroz različite sadržaje. Ove je godine po prvi puta organiziralo online natjecanje namijenjeno djeci do 15 godina i osmišljeno je kao podrška djeci koja u ovom vremenu brzih informacija posvećuju vrijeme učenja sviranju glasovira. Odaziv je bio izuzetno velik te su na ovom natjecanju sudjelovala djeca iz 23 zemlje sa 4 kontinenta, pa su i rezultati naših učenika impresivni.
Petar Višnjić – 1.nagrada (B kategorija)
Ena Tokić – 1.nagrada (D kategorija)
Veronika Višnjić – 1.nagrada (G kategorija)
Online „10.međunarodno klavirsko natjecanje Ivan Rijavec 2021.“ : (19.-21.svibnja 2021.)
U organizaciji „Kulturno umjetničkog društva Glasbene muze iz Slovenije“ od 19.-21.svibnja 2021. održano je 10.međunarodno klavirsko natjecanje „Ivan Rijavec“. Natjecanje nosi naziv po domaćem skladatelju te je poseban pečat dan time što svaki natjecatelj u svoj program mora uvrstiti jedno njegovo klavirsko djelo.
Dunja Savić – 2.nagrada (kategorija Young pianists A)
I na kraju ovog izvješća moram još napomenuti da su dvije učenice iz moje klase 6.razreda Petra Janković i Veronika Višnjić uspješno položile prijemni ispit u GŠ B.Bersa, 1.srednje na glavni predmet glasovir (Veronika Višnjić sa maksimalnim brojem bodova).
Natjecateljima i učenicama koje upisuju dalje srednju glazbenu školu od srca zahvaljujem na divnoj suradnji i čestitam na postignutim rezultatima. Sretno dalje na glazbenom putovanju!
Tatjana Jergan Botunac, prof.mentor