Imamo slobodnih mjesta u predškolskim glazbenim skupinama!
Autor: Igor Cecić, 3. 9. 2021.

Predškolske glazbene skupine 1 i 2 obuhvaćaju djecu 1. i 2. razreda u osnovnoj školi. Nastava je skupna, a skupine broje do 15 djece. Nastava se izvodi dvaput tjedno po 45 minuta.

Program predškole u glazbenoj školi osmišljen je na bazi službenih planova i programa za osnovne glazbene škole i dugogodišnjeg pedagoškog iskustva brojnih stručnjaka. Polazeći ovaj program, dijete upoznaje glazbeni svijet kroz pjesmice, brojalice, glazbene igre, pokret, ilustriranje, vrlo dinamično i zanimljivo. Princip postupnosti dopušta da dijete usvoji brojna znanja i vještine koje će biti od velike pomoći u daljnjem glazbenom školovanju, a da zapravo ima osjećaj da je sve to igra.

U tijeku pohađanja, dijete se također uči redovitosti, disciplini, osnažuje se memorija, potiče interakcija. Istodobno, stručnjak koji izvodi program prati djetetov napredak, od inicijalnih sposobnosti do procesa njihovog razvoja i na taj način puno bolje i opsežnije upoznaje dijete te roditelju može savjetovati daljnji put školovanja.

Nije zanemariva ni činjenica da polaznici koji uspješno završe program predškolske glazbene skupine 2 imaju prednost odabira ponuđenih instrumenata pred kandidatima za upis u 1. razred OGŠ koji nisu polazili ovaj program.

Molimo zainteresirane roditelje da se žurno jave e-porukom na e-adresu škole: ogs.sv.benedikta@hotmail.com, kako bismo se mogli dogovoriti za upis djeteta.

Očekujemo vas s velikom radošću!