Učiteljica Tatjana Jergan Botunac dijeli edukativni sadržaj
Autor: Igor Cecić, 19. 10. 2021.

-"Ne bavite se samo umjetnošću, već silom uđite u njene tajne, umjetnost to zaslužuje, jer ona i znanje mogu čovjeka uzdići do Božanskog"
-"Glazba je posrednik između duhovnog i osjetilnog života"
-"Ono što imam u srcu i duši, mora pronaći izlaz. To je razlog moje glazbe"
-"Nikada ne prekidajte tišinu, ako je ne želite poboljšati"... Ludwig van Beethoven
To su samo neki od citata, mudrih izreka jednog od najvećih skladatelja u povijesti glazbe Ludwig van Beethovena, koji je prenosio bečku klasiku 18. i romantizam 19.stoljeća, zbog čega ga se opravdano naziva "posljednjim bečkim klasičarom i prvim romantičarom". Ludwig van Beethoven stvarao je najmoćniju i najljepšu glazbu u povijesti čovječanstva, a obilježavanje njegove 250. godišnjice rođenja prošle godine proglašeno je u Njemačkoj događajem od nacionalne važnosti. U našoj školi mali doprinos povodom Beethovenove obljetnice dala je i moja klasa dana 25. studenog 2020. u virtualnom obliku kroz video uradak postavljen na Yammer. Kroz cijelu školsku godinu družili smo se sa Beethovenom na razne načine. Tako sam za tu priliku pomoću raznih digitalnih alata izradila interaktivnu sliku ( sa edukativno zabavnim kvizom kroz koji učenici mogu provjeriti svoje znanje) i igru Puzzle kviz pomoću koje učenici mogu na inovativan, zanimljiv i zabavan način saznati o životu i djelu ovog velikog skladatelja.
Poveznice:
Interaktivna slika: https://tinyurl.com/yk8vrear