Učiteljica Zorica Bruketa izvještava o uspjehu svojih učenica
Autor: Igor Cecić, 7. 4. 2022.

Snaga online natjecanja kao takvog, pokazala se tijekom COVID situacije u svijetu. Platforme pružaju odličnu priliku da se istraže vlastite mogućnosti u pijanističkom svijetu današnjice. To nije samo divan način da se vježba i pokaže svoj talent, već da se predstavi svoje ime međunarodnoj javnosti i profesionalcima. Snimiti koncert ili natjecateljski program je najbolji način vježbanja. Snimanje sebe stvara sličnu napetost kao i biti na pozornici: zamislite samo kakvu veliku sigurnost vam daje da snimite komad nekoliko puta, da ga poslušate i pokušate ga učiniti još boljim: jer pijanisti često sviraju "iz prstiju", ne slušaju sebe. Snimanje i slušanje je najbolji način za napredovanje u ovome. Sviranje uživo za javno ili natjecanje uživo, nakon pripreme koje ste odradili za takav tip natjecanja je puno lakše i puno ugodnije za izvođača. Učesnici takvih natjecanja ne dijele se na bolje i gore. Pitanje nije koja se nagrada dobije, već u kojem se nagradnom rasponu učesnik nalazi unutar izuzetno visokog međunarodnog nivoa.

Cilj Centra za posebne talente "Franz Liszt" ( Madrid ) je glazbeno obrazovanje na visokoj razini i priprema za nacionalna i međunarodna natjecanja, koncerte i klavirske recitale, uvijek u području klasične glazbe. Osnovan u Auditori de la Mediterrània u La Nuciji, postaje jedino središte u Španjolskoj gdje se obrazovanje i usavršavanje posebnih talenata odvija prema poznatoj tradiciji mađarske škole Franz Liszt.

Na 2. Franz Liszt Center Piano Competition online natjecanju ( Madrid - Španjolska ) 2022. članovi žirija: Marija Maksimova, Mina Mendelson, Giuliano Adorno, odlučili su između ostalih kandidata u C kategoriji da naše dvije učenice zavrijeđuju slijedeće nagrade:

- EMA PIJACA - 2. NAGRADA

- LEA EVA ANTONINA - 1. NAGRADA

Od srca čestitamo Emi i Lei Evi i njihovoj učiteljici!!