Otvorene predbilježbe za upis novih učenika
Autor: Igor Cecić, 27. 4. 2022.

Draga djeco, poštovani roditelji, pozivamo vas da se predbilježite za upis u Osnovnu glazbenu školu sv. Benedikta.

Primamo predbilježbe za djecu koja su trenutno predškolskog uzrasta i učenici 1. razreda OŠ za upis u našu PREDŠKOLSKU GLAZBENU SKUPINU na poveznici ovdje i predbilježbe za upis u 1. razred osnovne glazbene škole sv. Benedikta - za trenutne učenike 2. razreda OŠ, na poveznici ovdje.

PLANIRANI TERMINI AUDICIJA:

• UTORAK, 31. SVIBNJA U 17.30 SATI (završena)
  • SRIJEDA, 29. LIPNJA U 17.30 SATI (završena)

Više informacija o oba programa pod "opširnije".

Osnovna glazbena škola sv. Benedikta djeluje u sustavu javnih glazbenih škola kao jedina katolička umjetnička škola u RH. Školovanje traje šest razreda i idealno ju je upisati paralelno s trećim razredom OŠ.

Za djecu koja su trenutni predškolci ili učenici 1. razreda OŠ (na jesen učenici 1. i 2. razreda OŠ) imamo program koji se zove Predškolska glazbena skupina. Nastava se odvija u skupini do 15 djece dvaput tjedno po 45 minuta, a polaznici kroz igru, pjesmice, brojalice, uz pokret i zabavu uče osnovne pojmove, navikavaju se na rad i disciplinu i upoznaju instrumente te od njih izabiru onaj kojemu će se posvetiti u svom glazbenom školovanju. Učitelj upoznaje polaznike, njihove inicijalne sposobnosti i razvoj istih, prati redovitost i urednost u izvršavanju zadataka i na temelju svih saznanja sugerira roditeljima nastavak glazbenog školovanja.

Upis u 1. razred osnovne glazbene škole sv. Benedikta za učenike koji nisu pohađali predškolsku glazbenu skupinu započinje popunjavanjem obrasca predbilježbe, a potom slijedi audicija, na kojoj komisija provjerava sposobnosti kandidata: glazbeni sluh, ritam i glazbenu memoriju. Kandidati koji zadovolje kriterij biraju jedan od ponuđenih instrumenata i započinju svoje glazbeno putovanje. U tijeku čitavog osnovnog glazbenog školovanja svi učenici imaju odabrani instrument kao glavni predmet (od 1. do 6. razreda isti), nastava kojega se odvija individualno s učiteljem dvaput tjedno, a uz to pohađaju solfeggio - predmat na kojem se skupno uči glazbena pismenost, snalaženje u tonalitetima, pjevanje po notama, teorija glazbe, glazbeni diktati i još puno toga. Od 3. razreda dodaje se još jedan skupni predmet: skupno muziciranje - zbor ili orkestar. U 1. razred osnovne glazbene škole upisujemo učenike koji će na jesen pohađati 3. razred OŠ, a ako ostane slobodnih mjesta i mlađe (u slučaju još postojećih slobodnih mjesta i godinu starije).

Još više informacija pogledajte pod UPISI u glavnom izborniku.