Održana prva Smotra zborova i dramskih skupina KOŠ RH
Autor: Igor Cecić, 16. 5. 2022.

U suradnji s Nacionalnim uredom za katoličke škole Hrvatske biskupske konferencije, naša škola bila je organizator i domaćin prve Smotre pjevačkih zborova i dramskih skupina katoličkih osnovnih škola Republike Hrvatske.

Smotra  se održala u subotu, 14. svibnja 2022. godine u Katedrali svete Stošije.

Kako i priliči katoličkim školama, druženje je započeto svetom misom u 9 sati, na kojoj su sudjelovali i pjevali svi učenici sudionici smotre, a u 10.30 sati započela je Smotra, bogatim programom osam katoličkih osnovnih škola.

Sudjelovalo je oko 220 učenika: klapa i dramska sekcija Katoličke osnovne škole iz Šibenika, pjevački zbor Katoličke osnovne škole iz iz Virovitice, pjevački zbor i dramska sekcija Katoličke osnovne škole iz Požege, dramska sekcija Katoličke osnovne škole iz Novske, pjevački zbor i dramska sekcija Katoličke osnovne škole Svete Uršule iz Varaždina, recitatori i glazbene radionice Katoličke osnovne škole Josip Pavlišić iz Rijeke, dramska skupina Katoličke osnovne škole Ivo Mašina iz Zadra te kao domaćini pjevački zbor i gost – orkestar domaćina Smotre, Osnovne glazbene škole sv. Benedikta iz Zadra, jedine umjetničke katoličke osnovne škole u Hrvatskoj.

Većina sudionika stigla je u Zadar već u petak u poslijepodnevnim satima te su imati prilike razgledati ljepote našega grada.

Ovim putem zahvaljujemo Nacionalnom uredu za katoličke škole, Turističkoj zajednici Grada Zadra, župniku Katedrale sv. Stošije, rektoru Nadbiskupijskog sjemeništa Zmajević, Klasičnoj gimnaziji Ivana Pavla II, Boutique hostelu Forum i našim osnivačicama, Benediktinkama svete Marije na pomoći pri organizaciji ovog vrijednog događaja.

Slike možete pogledati ovdje, a reportažu TV Diadora ovdje.