Č. s. M. Rafaela izvještava o drugoj kreativnoj radionici u veljači 2023.
Autor: Igor Cecić, 27. 2. 2023.

Druga ovogodišnja Kreativna radionica učenika OGŠ Sv. Benedikta održana je u subotu 18. 2. 2023. Radionicu su osmislile i vodile s. M. Rafaela, s. M. Pavlina i djevojka Vlatka koja želi biti benediktinka u Samostanu sv. Marije. Na radionicu se odazvao manji broj učenika nago prethodnu. Došle su nam četiri djevojčice. Susret smo kao i obično započele molitvom u koju su djeca uključila potrebe svojih obitelji i prijatelja, a posebno i svih nastradalih u potresima u Turskoj i Siriji. Kateheza ove radionice bila je tema Maškara.

Kakvu poveznicu imaju maškare sa Sv. Benediktom pokušale smo s djecom otkriti u jednom događaju iz njegova života. To je priča kako je kralj Totila htio provjeriti svetost i duh proroštva koji je imao Sv. Benedikt, pa mu je poslao svoga slugu prerušenog, zamaskiranog kao kralja, a naš Sv. Benedikt je odmah prepoznao i otkrio tu prijevaru. Razgovor na tu temu bio je zanimljiv i djeca su se upoznala s još jednom pričom iz života Sv. Benedikta, kao i s nekim posebnim darovima i sposobnostima koje je imao naš Sv. Benedikt, a koje su imali i neki drugi sveci. Nakon tog uvodnog djela krenule smo s djecom izrađivati posebne male desetice krunice na špagu, kojima se zrnca mogu pomicati i zaustaviti na zrncu na kojem smo prekinuli molitvu, te poslije možemo nastaviti gdje smo stali. Osim krunice pokazale smo im da se tako mogu napraviti i ogrlice, ali sve su bile zainteresirane za krunicu, te smo im pokazivale kako ju napraviti. Prva je najteža, a kasnije to ide, tako su same birale boje zrnaca i pravile svoje vlastite kreacije koje su sa zadovoljstvom odnijele kući.

Vrijeme nam je kao i obično brzo proletjelo, te smo gotovo zaboravile da bi trebalo napraviti i nekoliko fotografije našega rada, a to je brzo ispravila Vlatka te je s nekoliko fotografija zabilježila naš rad. Zvona sv. Marije i Sv.Stošije objavila su da je naše druženje gotovo, te smo molitvom Anđeo Gospodnji završile naše subotnju radionicu. Do iduća radionice u ožujku želimo i molimo svima profesorima, djeci i roditeljima svako dobro i Božji blagoslov u životu.

Benediktinke s. M. Rafaela, s. M. Pavlina i Vlatka

Fotografije s ove radionice možete pogledati ovdje.