Učiteljica z. Bruketa izvještava o još jednom uspjehu svojih učenica
Autor: Igor Cecić, 4. 4. 2023.

WORLD OPEN ONLINE GLAZBENO NATJECANJE NAJSTARIJE JE OD SVIH ONLINE NATJECANJA

Od davnina su ljudi, budući da su bili na određenoj udaljenosti jedni od drugih, osjećali potrebu za komunikacijom ili prijenosom bilo kakvih poruka. Postojali su različiti načini za to u različito vrijeme: glasnici, post ptice, dim, vatra, posebno vjesnici za obuku. U suvremenom svijetu najbrži, najpogodniji i najpouzdaniji način nesumnjivo je Internet.

2004. Facebook se pojavio 2006. godine. Twitter . Viber je osnovan početkom 2010. godine, a Instagram u listopadu iste godine. Godine 2009. pojavila se ideja o organizaciji glazbenog natjecanja koje se u potpunosti održalo online.

Želja za organizacijom online natjecanja pojavila se tako da je ogroman rad učitelja i talent učenika, čiji nastup na natjecanju klasične glazbe uglavnom gleda ograničen broj gledatelja (članova žirija, učitelja, roditelja i nekoliko desetaka zainteresiranih ljubitelja klasične glazbe), uz pomoć interneta omogućio nebrojenom broju ljudi iz cijelog svijeta da uvijek iznova gleda puni proces.

Prvobitna ideja online natjecanja bila je prenijeti predstavu "uživo" iz koncertne dvorane na online platformu i što bliže atmosferi "live" natjecanja – online formatu. A do kraja 2009. slogan se pojavio na web stranici internetskog natjecanja:

"NOVI POGLED NA NATJECANJE – BUDUĆNOST NATJECANJA JE OTVORENA"

Od 2020. godine Internetsko glazbeno natjecanje s pravom se naziva WORLD OPEN Online Music Competition.

WORLD OPEN Online Glazbeno natjecanje zakonski štiti Ured Svjetske organizacije za prava intelektualnog vlasništva (WIPO)!

Na ovogodišnjem 14. WORLD OPEN MUSIC COMPETETION natjecanju, proljetni ciklus, u disciplini PIANO ENSEMBLE , IV kategorija JOUNG ARTIST, naše učenice

LEA EVA ANTONINA i EMA PIJACA , osvojile su 1. NAGRADU – EXCELLENT PERFORMER.